PL EN

Aktualności

NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ - Ośrodek Promocji Kultury w Częstochowie

Agata zaśpiewa w Ośrodku Promocji Kultury w piątek, 26 września o godz.18.

"Nie daj się zjeść" to koncert promujący jej najnowszy album. Na scenie towarzyszył będzie  artystce pianista - Tomasz Kmiecik.
Bilety do nabycia w sekretariacie Ośrodka - godz.9-16. (Ul.Dąbrowskiego 1) http://www.gaudemater.p


Agata Ślazyk – urodziła się i dorastała w Częstochowie. Śpiewanie fascynowało ją od dziecka. W 1993 roku w Biłgoraju na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską otrzymała swoją pierwszą poważną nagrodę - Nagrodę Publiczności. Dwa lata później rozpoczęła współpracę z kompozytorem i pianistą Tomaszem Kmiecikiem. Wspólnie napisali wiele piosenek („Może nie jestem ciepłym pączusiem”; „Nie wierzysz, kiedy mówię kocham”). W dalszej drodze było mnóstwo nagród i wyróżnień, a ostatni raz, w 2002 roku w Warszawie Na Festiwalu Sztuki Estradowej otrzymała pierwszą nagrodę w dziedzinie piosenki.
Wspólnie z Tomkiem – również częstochowianinem, związanym przez lata z Teatrem im. Mickiewicza właśnie w OPK zainaugurowali i prowadzili „Scenę Błazen” skupiającą młodych wykonawców piosenki autorskiej, poetów i satyryków. W piątek usłyszymy ich na naszej scenie we wspólnym występie.

Piosenki z autorskiej płyty przeplecione utworami dobrze znanymi z "piwnicznej" sceny oraz takie, które są zwiastunami kolejnego krążka, składają się na ponad godzinny spektakl sceniczny. Dynamiczne rockowe kompozycje obok głębokich, lirycznych ballad. Gęste, gitarowe aranże autorskich utworów Agaty zaskakujące nawet dla wytrawnych jazzmanów. Świeże odczytanie znanych tematów w interpretacji towarzyszącego artystce pianisty i kompozytora Tomasza Kmiecika.  Proste, bezpośrednie, mocne autorskie teksty. Kilka starannie dobranych tzw. coverów. To wszystko pozwala artystce na zaprezentowanie szerokiego wachlarza emocji i niezwykłych możliwości wykonawczych. Od ballady po ostre i dynamicznie rockowe riffy. Od autoironii po nieomal protest songi. Bez cienia aktorstwa. Nie zabraknie piosenek, które stały się wizytówkami Agaty, zarówno tych bardzo istotnych jak i tych najbardziej dowcipnych. Podczas koncertu artystka zdradza zabawne szczegóły związane z historią powstania całej płyty jak i poszczególnych utworów.

"Znam Agatę od lat i wiem, byłem tego świadkiem, że bunt, który zawarła na tej płycie dojrzewał w niej przez długi czas i w końcu przełamał barierę nieśmiałości. Sposób w jaki się objawił jest zadziwiająco spójny w formie i bezkompromisowy w treści."  Tomasz Kmiecik, kompozytor, muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami

"Twoje śpiewanie ma wiele wspólnego z prawdziwym amerykańskim folkiem. Ale najpiękniejsze jest to, że śpiewasz siebie, śpiewasz to, co czujesz. To jest szczere i prawdziwe, więc piękne." Antoni Krupa - muzyk, kompozytor, redaktor Radia Kraków

Płyta "Nie daj się zjeść" Agaty Ślazyk, delikatnej i filigranowej artystki Piwnicy pod Baranami zaskakuje. Po pierwsze jest bardzo odważna - Agata zdecydowała się bowiem pokazać bez żadnych muzycznych ozdobników i upiększaczy. Tylko ona, czyli jej głos i gitara. Gitara czasem brzmiąca rockowo! Mamy tu więc pełne spektrum możliwości artystycznych i emocjonalnych - bo na takich płaszczyznach analizować można ten materiał. Gitara brzmi zawodowo. Głos raz jest silny, raz delikatniejszy, bez cienia wątpliwości co do czystości wydobywanych dźwięków. Emocji także nie brak. Jest tu i lekka melancholia, i wkurzenie (żeby nie powiedzieć wkur...), jest dystans i autoironia. Po prostu świetny materiał.
Teresa Drozda - dziennikarka współpracująca z Polskim Radiem (TRÓJKA, RDC), autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej STREFA PIOSENKI.

<< Wróć do poprzedniej strony