PL EN

płyty

 AUTORSKI ALBUM

Patronat medialny

słowa i muzyka: Agata Ślazyk
śpiew i gitara: Agata Ślazyk

1. Nie chcę dojrzeć
2. Znów za długo spałam
3. Sumienie z gumy
4. Z sercem na dłoni
5. Nie daj się zjeść
6. Żywię się marzeniami
7. Złap dystans (cz.1)
8. To daje mi pewność
9. Czuję, że znikam                         
10. Złap dystans (cz.2)
11. Każde słowo
12. Złap dystans (cz.3)
13. Wiem co znaczy zgubić drogę

 

Płyta w sprzedaży:  Księgarnia Muzyczna KURANT, Rynek Główny 36, Kraków

on-line: http:// http://www.kurant.krakow.pl oraz https://sklep.strefapiosenki.pl/
 

"NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ"

Zaskakująca propozycja artystki z Piwnicy pod Baranami. Proste, bezpośrednie, mocne teksty ubrane w  atrakcyjną, choć ascetyczną (tylko gitara i głos) folkowo-rockową formę. Płyta bardzo szlachetnie jednorodna formalnie i jednocześnie różnorodna w nastrojach. Od ballady po ostre i dynamicznie rockowe riffy. Od autoironii po nieomal protest songi. Bez cienia aktorstwa.


„Agata, to nie jest świat dla wrażliwych ludzi. Dorośnij wreszcie!” Te słowa mogą stanowić anty-motto autorskiego albumu Agaty   Ślazyk. Jak sama mówi, podobne zdania słyszy niemalże każdego dnia. Postawa w nich zawarta, przeraża ją, jest zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzy. Cała płyta to bunt przeciw takiej postawie. Utwory składające się na autorski album to obrona ludzkiej wrażliwości, obrona człowieka potrafiącego kochać i szanującego uczucia innych ludzi.

 

"Znam Agatę od lat i wiem, byłem tego świadkiem, że bunt, który zawarła na tej płycie dojrzewał w niej przez długi czas i w końcu przełamał barierę nieśmiałości. Sposób w jaki się objawił jest zadziwiająco spójny w formie i bezkompromisowy w treści."  Tomasz Kmiecik, kompozytor, artysta muzyk, pianista Piwnicy pod Baranami

"Jest coś, co bardzo mi się podoba w Twojej twórczości, w Twoim śpiewaniu. Śpiewasz z samą gitarą. Jest to proste, ascetyczne, oszczędne w środkach wyrazu. Kocham to w muzyce. Twoje śpiewanie ma wiele wspólnego z prawdziwym amerykańskim folkiem. Ale najpiękniejsze jest to, że śpiewasz siebie, śpiewasz to, co czujesz. To jest szczere i prawdziwe, więc piękne." Antoni Krupa - muzyk, kompozytor, redaktor Radia Kraków

"Płyta NIE DAJ SIĘ ZJEŚĆ Agaty Ślazyk, delikatnej i filigranowej artystki Piwnicy pod Baranami zaskakuje. Po pierwsze jest bardzo odważna - Agata zdecydowała się bowiem pokazać bez żadnych muzycznych ozdobników i upiększaczy. Tylko ona, czyli jej głos i gitara. Gitara czasem brzmiąca rockowo! Mamy tu więc pełne spektrum możliwości artystycznych i emocjonalnych - bo na takich płaszczyznach analizować można ten materiał. Gitara brzmi zawodowo. Głos raz jest silny, raz delikatniejszy, bez cienia wątpliwości co do czystości wydobywanych dźwięków. Emocji także nie brak. Jest tu i lekka melancholia, i wkurzenie (żeby nie powiedzieć wkur...), jest dystans i autoironia. Po prostu świetny materiał." Teresa Drozda - dziennikarka współpracująca z Polskim Radiem (TRÓJKA, RDC), autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej STREFA PIOSENKI.

 

 


PIWNICA POD BARANAMI  październik 2007 r.   (wyczerpany nakład)

 

1.Każde słowo
2.Ludzie
3.Groteska o grajku i wiolonczeli
4.Więc tęsknię
5.Gad
6.No to pożegnajmy się
7.Może nie jestem ciepłym pączusiem
8.Komediantka
9.Dziewczynom ku przestrodze
10.Jagienka i orzechy
11. Niebieska patelnia
12.Po prostu żyj

 

Agata Ślazyk – śpiew, gitara
Tomasz Kmiecik – fortepian
Michał Półtorak – skrzypce
Magdalena Pluta – wiolonczela - gościnnie w utworach (1, 12)

Muzyka: Tomasz Kmiecik, z wyjątkiem: Agata Ślazyk (1) i  Andrzej Nowak (11)

Słowa: Agata Ślazyk (1,7,12),  Katarzyna Grzesiak (4,6), Bonifacy Dymarczyk (8,9), Bolesław Leśmian (2,5), Wiesław Dymny (11), Światopełk Karpiński (3), Andrzej Waligórski (10).

Aranżacje: Tomasz Kmiecik

Opracowanie graficzne: Arkadiusz Sędek, Tomasz Gugała

 

„EVENING” debiutancki album duetu THE NEW LESSERS

Agata Ślazyk-śpiew, gitara
Antek Krupa- śpiew, gitara, harmonijka
gościnnie
Stefan Błaszczyński - flety

1.The House of the Rising Sun - trad. (w konwencji Bob’a Dylan’a)
2.Song dla Gońki - sł. i muz.: Antoni Krupa
3.John Barleycorn - trad., arr.: Steve Winwood 
4.Znów za długo spałam - sł. i muz.: Agata Ślazyk
5.Lonely Avenue - sł. i muz: Doc Pomus
6.The Innocence- sł.: Robert Creeley, muz.: Antoni Krupa
7.All Over Again - sł. i muz: BB King
8.Nie zaznasz szczęścia- sł.: Antoni Krupa, muz.: Jarek Śmietana
9.Ballada chudzielca (Ballad of a Thin Man) - sł. i muz.: Bob Dylan, tłum.: Jakub Olesiński-Krupa
10.We Used to Know - sł. i muz: Ian Anderson 
11.Przepraszam - sł. i muz.: Antoni Krupa
12.Mourning Sad Morning- sł.: Paul Rodgers, muz.: Andy Fraser 

Na debiutanckim krążku oprócz autorskich songów Agaty i Antka znajdują się piosenki takich grup jak Traffic, Jethro Tull, Free oraz utwory znane z wykonań Boba Dylana.
Zwykle Agata i Antek jako THE NEW LESSERS koncertują na dwa głosy i dwie gitary ale na płycie towarzyszy im wybitny flecista Stefan Błaszczyński oraz tworzący w dwóch utworach chórek wokaliści: Justyna Baran, Alexandra Magiera, Ewa Novel, Mag Balay i Yanoosh Baran.
Nagrania zrealizował Wojtek Gruszka.
Projekt okładki wykonała Aleksandra Dudziak.

 

SKŁADANKI

 


 

Na płycie znajduje się utwór "Każde słowo" - słowa i muzyka Agata Ślazyk

„Niepostrzeżenie minęło dziesięć lat od wydania płyty „Gitarą i piórem 3”. Obchodzimy jubileusz 30-lecia obecności na antenie Program 3. Polskiego Radia audycji „Gitarą i piórem”. Te słowa, zapożyczone z „Sielanki o domu” Wojtka Bellona, z muzyką Wacława Juszczyszyna, ciągle są zobowiązaniem.
Ten album jest zaproszeniem w podróż. Między piosenkami jest napięcie, wywołujące ruch myśli. Przetestowane! Lata pracy… Scenariusz audycji radiowej, a może koncertu. Sprawdzą Państwo?”  Janusz Deblessem

 

Na płycie znajduje się utwór "Znów za długo spałam" - słowa i muzyka Agata Ślazyk

Ballady i niuanse 2 - (2CD) to kolejna część serii z piosenką liryczną w wykonaniu artystów już znanych jak i przedstawicieli młodego pokolenia. Nastrojowa i pełna ekspresji kompilacja, zawiera mix utworów, których wspólnym mianownikiem są wrażliwe teksty i emocjonalne wykonania.